Tā bija pavisam parasta diena, kas mainīja manu dzīvi Tā bija pavisam parasta diena, kas mainīja manu dzīvi Tā bija pavisam parasta diena, kas mainīja manu dzīvi Tā bija pavisam parasta diena, kas mainīja manu dzīvi Tā bija pavisam parasta diena, kas mainīja manu dzīvi
Cilvēkstāsts
Annija un Vladislava

Tā bija pavisam parasta diena, kas mainīja manu dzīvi

Kas briesmīgs var notikt, kad esi jauns? Šķiet, ka nekas – no visa esi pasargāts. Mūsu studijā satikās divas ļoti līdzīgas meitenes – dzīvespriecīgas, enerģijas pilnas, ambiciozas, skaistas un dzīvi mīlošas. Tā sākās saruna par vērtībām un dzīves filozofiju.

Uz jautājumu “Kā iet?” pirmā varone atbildēja ar priecīgu stāstu par neseno tikšanos ar mammu, kuru viņa nebija redzējusi četrus mēnešus. Tobrīd viņa vēl nenojauta, ka turpmākā saruna liks viņai aizdomāties par savu dzīvi un tās vērtībām. Vladislavai ir 25 gadi. Viņas dzīves ceļš ir pašā sākumā, un visas domas šobrīd pievērstas darbam.

Vladislavas dzīves moto: “Ja ir mērķis, šķēršļi neeksistē”. Tā domā daļa mūsdienu jauniešu – dzīvot savam priekam, nedomāt par rītdienu un pārāk neizsvērt to, ka rīcība skar ne vien pašus, bet arī apkārtējos.

“Visas uzbūvētās sienas ir nojaucamas, un tās eksistē tikai mūsu galvās,” saka Vladislava. 

25 gadu vecumā gribas pašiem pilnībā vadīt savu dzīvi un kontrolēt ikvienu sīkumu. Viss, ko kontrolēt nav iespējams, automātiski nonāk “aklajā zonā”.

Vladislavas lielākās bailes ir nomirt, jo tas ir viens liels nezināmais. Zaudēt visu un pazust pašai – tā ir doma, no kuras meitenei kļūst baisi.

Projekta vadītāja piedāvā Vladislavai iepazīties ar otru sarunas varoni Anniju, uzdodot viņai tādus pašus jautājumus, kuri jau izskanējuši pirmajā intervijas daļā.

Vladislavas sarunas biedrene ir skaista, jauna, blonda meitene ratiņkrēslā. Jautājums par to, kas atgadījās, nav uzrakstīts priekšā uz lapas, taču tas virmo Vladislavas domās.

Jau sarunas sākumā Annija saka: “Mēs nevaram zināt, kas notiks rīt. Mēs nevaram zināt pat to, kas notiks pēc piecām minūtēm. Dzīve ir ļoti neparedzama.

Annijas dzīvē vissvarīgākā ir viņas ģimene. Lūk, arī pirmais kontrasts, kas liek padomāt Vladislavai. Tāda savdabīga piezemēšanās.

2013. gada 5. septembrī Annija iekļuva autoavārijā, kuras rezultātā zaudēja spēju staigāt. Šī diena sadalīja viņas dzīvi divās daļās – Pirms un Pēc. Viņa ir pārliecināta, ka tas bija visšausmīgākais un reizē viens no vissvarīgākajiem brīžiem viņas dzīvē, jo tieši tad viņa saprata, cik neticami stipra ir tuvāko mīlestība un atbalsts. Pēc nelaimes gadījuma meitene vēl ilgi baidījās no tā, kas ietekmējis viņas dzīvi visvairāk - no ātruma, no mašīnām, no tā, kas pilnībā izmainīja viņas dzīvi. Annija teica, ka tikai ar laiku iemācījās svinēt šo dienu, nevis sērot par notikušo.

Dzīve nepakļaujas mūsu plāniem, taču plāni ir spiesti pakļauties notikumiem mūsu dzīvē. Tāds, lūk, paradokss.

Sarunas kopsavilkumā Vladislava atzīst, ka visā ikdienas jezgā ir aizmirsusi par vissvarīgākajām vērtībām – ģimeni, attiecībām, savstarpējo sapratni. Arī to, ka viņas rīcība ietekmē citus. Un vienīgais, par ko vari vienmēr būt pārliecināts, ir tuvinieku mīlestība.

Lai gan nereti jaunieši uzskata, ka visa dzīve ir priekšā un nav vēl pienācis laiks domāt par dzīvības apdrošināšanu, tomēr dzīve neparedzami var sagādāt dažādus pagriezienus, kad uzkrājošā dzīvības apdrošināšana var ne vien palīdzēt būt drošākam par to, ka plānus un sapņus būs iespējams īstenot, bet var pasargāt arī vistuvākos – tavu ģimeni. Latvijas Apdrošinātāju asociācijas dati liecina, ka 86 % Latvijas iedzīvotāju nav apdrošinājuši savu dzīvību. Vienlaikus LAA pētījumā* atklājas, ka teju katrs otrais atzīst, ka savā ģimenē vai tuvu paziņu lokā ir saskāries ar nelaimes gadījumu, piemēram, iekļūšanu autoavārijā, smagu slimību u.tml.

Dzīve rāda, ka cilvēks par padarīto domā vien tad, kad jau ir par vēlu kaut ko mainīt. Tomēr ir iespējams savlaicīgi parūpēties ne vien par sevi, bet arī par saviem tuviniekiem.

Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu var būt Tavs un Tavas ģimenes drošības spilvens. Tava nākotne ietekmē arī tos, kurus mīli! Pasargā nākotni!

* LAA pētījums, kas veikts 2019.gada jūnijā, aptaujājot 1197 respondentus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Nāves izdevumu
kalkulators

Aprēķini, cik izmaksās Tava nāve Taviem tuviniekiem!


Mēs saprotam, ka vieniem varētu šķist, ka domāt par nāves izdevumiem šobrīd vēl ir pāragri, citiem – negribas par to domāt, jo tas raisa neomulīgas sajūtas. Bet Tu noteikti piekritīsi, ka dzīve ir neparedzama, tāpēc ir vērts jau šodien padomāt par rītdienu un tālāku nākotni. Vai Tev ir savs plāns B, ja kaut kas noiet griezi? Vai Tev ir drošības spilvens, kas pasargās Tevi un Tavus tuviniekus neparedzētā situācijā? Nāves izdevumu kalkulators Tev sniegs nelielu ieskatu par minimālajiem izdevumiem, ar ko būs jārēķinās Taviem tuviniekiem, ja nu pēkšņi dzīve piespēlē visskarbāko scenāriju.

Dzīvības
apdrošināšana

Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājuma veidošanu apvieno divus elementus – savas dzīvības apdrošināšanu un uzkrājuma veidošanu nākotnei. Veicot regulārus maksājumus, iespējams veidot uzkrājumu savas nākotnes finansiālai nodrošināšanai vai kāda noteikta mērķa īstenošanai, vienlaikus nodrošinot materiālu aizsardzību savai ģimenei personas nāves gadījumā.