Tajā dienā sabruka viss. Gan darbs, gan cilvēks Tajā dienā sabruka viss. Gan darbs, gan cilvēks Tajā dienā sabruka viss. Gan darbs, gan cilvēks Tajā dienā sabruka viss. Gan darbs, gan cilvēks Tajā dienā sabruka viss. Gan darbs, gan cilvēks
Cilvēkstāsts
Andris Brīnums un Iluta ar Kalvi

Tajā dienā sabruka viss. Gan darbs, gan cilvēks

Ikviens no mums agri vai vēlu sāk apzināties, ka nekas nav mūžīgs. Ir baisi iedomāties, ka cilvēka, kuram vienmēr būtu jābūt mums līdzās, kādā brīdī var vairs nebūt. Vēl vakar jūs kopā gatavojāt vakariņas, kopā modāties un raudzījāties viens uz otru mīlestības pilniem skatieniem, būvējāt kopīgus plānus, taču šodien pēkšņi tu esi viens ar nemazgātu trauku kaudzi, jūru neatrisinātu problēmu un tukšumu sirdī, ko nekad vairs neizdosies aizpildīt.

Šis ir stāsts par divu pāru tikšanos – vienā no tiem vairs nav otras puses. Jaunie, nepieredzējušie un optimisma pilnie Iluta un Kalvis nesen iepazinās ar Andri Brīnumu, vienu no grupas “Duets Sandra” dalībniekiem. Andris pavisam nesenā pagātnē zaudēja dzīves un grupas biedreni Sandru, kuru aizsauca ļauna slimība.

Saruna sākās nepiespiesti. Iluta un Kalvis apspriedās par dzīvi, attiecībām un nākotnes plāniem. Uz jautājumu: “Kā jums šķiet, jādzīvo ir tagadnē vai nākotnē?” jaunieši pārliecināti atbildēja, ka tagadnē.

screen-shot-2019-09-11-at-20-14-49.png

Pāris izstaroja pārliecību par rītdienu un vairākas reizes uzsvēra, ka ABSOLŪTI NEKAS nespēj nostāties pret ieplānoto dzīvi. Taču vai tas tiešām tā ir?

Jau brīdi vēlāk jaunais pāris uzklausīja skaudras realitātes stāstu. Viņiem pretī atradās divi krēsli – it kā nekā īpaša, visticamāk, viņi gaidīja sarunu ar tādu pašu jaunu un pašpārliecinātu pāri. Ilutai un Kalvim šķita, ka šī būs saruna par dzīvi, par to, kā saglabāt attiecības mūža garumā, kā mīlēt un cienīt cilvēku sev blakus. Viņi grasījās sarunas biedriem uzdot tos pašus jautājumus, uz kuriem tikko bija atbildējuši paši. Kas var būt vēl vienkāršāk?

Pretī apsēdās Andris. Krēsls viņam blakus palika tukšs.

Saruna izvērtās emocionāla. Lielākoties tāpēc, ka jaunieši nezināja, ko piedzīvojis viņu sarunas biedrs. Uz jautājumu par dzīvi tagadnē vai nākotnē Andris atbildēja: “Es teiktu gan, gan. Par tagadni ir jādomā. Ko tu maksāsi, ko tu ēdīsi. Un par nākotni jādomā, lai tev ir iztikas līdzekļi, veselība un viss pārējais.” 

Andra bailes un raizes pašos pamatos atšķīrās no tā, ko tikko bija minējusi Iluta. Meitene nebija domājusi par lietām un vērtībām, kas varētu raisīt vēl lielākas bailes nekā bailes no zirnekļiem. Andra skaudrā pieredze raisīja citādas bailes – viņam ir bail no vientulības un no tā, ka viņš paliks bez iztikas līdzekļiem. 

Nespējot uzvarēt cīņā ar ļaunu slimību, Sandra devās mūžībā 2017. gada 10. februārī. 

screen-shot-2019-09-11-at-20-21-59.png

Tā ģimenei bija milzīga traģēdija. Andrim nācās mācīties dzīvot no jauna, iemācīties atkal būt “patstāvīgam” un pieņemt to, ka tagad viņš būs viens. Jaunais pāris to nenojauta un uzdeva šķietami neētisku jautājumu, nepareizi iztulkojot Andra teikto: “Kad Sandra aizgāja...”. Kalvis pajautāja: “Kāds bija šķiršanās iemesls?” 

Viņu sejas pilnībā mainījās, kad viņi saprata skarbo patiesību. 

Pēc sarunas Kalvis izteica frāzi, kas ļoti precīzi raksturo visu, par ko runāja Andris: “Veiksmīgs mīlas stāsts, kas beidzās ļoti neveiksmīgi.”Arī Ilutai pēc šīs sarunas bailes no zirnekļiem vairs nebija prātā:

“Mēs nevaram pasargāt sevi tagad, ja mēs nenodrošināsim savu nākotni. Ir jābūt plānam B, ja nu kaut kas noiet greizi ar plānu A.” 

Mēs neko nezinām par rītdienu. Nevaram paļauties, ka viss būs labi tāpēc vien, ka domājam– nekas slikts nevar notikt, esmu taču jauns un vesels. Diemžēl aptauju rezultāti rāda ne visai iepriecinošu ainu – pēc Latvijas Apdrošinātāju asociācijas veiktā pētījuma* datiem 43 % iedzīvotāju neveido uzkrājumus nākotnei un 41 % iedzīvotāju nav informēti, ka dzīvības apdrošināšana var būt arī uzkrājumu veids, tostarp arī mūsu stāsta varoņi Iluta un Kalvis, kuri par dzīvības apdrošināšanu līdz šim vispār nebija aizdomājušies.

Vienlaikus 53 % iedzīvotāju apzinās, ka valsts nodrošinātā pensija varētu būt pārāk maza. Lai gan 34 % iedzīvotāju satraucas par to, ka viņus var piemeklēt nopietnas veselības problēmas, teju pusei iedzīvotāju šādām situācijām nav sava plāna B... 

Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu var būt arī Tavs plāns B. Apdrošinot sevi, Tu pasargāsi gan sevi, gan savus tuviniekus – pasargā tos, kurus mīli! Pasargā nākotni!

* LAA pētījums, kas veikts 2019. gada jūnijā, aptaujājot 1197 respondentus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Nāves izdevumu
kalkulators

Aprēķini, cik izmaksās Tava nāve Taviem tuviniekiem!


Mēs saprotam, ka vieniem varētu šķist, ka domāt par nāves izdevumiem šobrīd vēl ir pāragri, citiem – negribas par to domāt, jo tas raisa neomulīgas sajūtas. Bet Tu noteikti piekritīsi, ka dzīve ir neparedzama, tāpēc ir vērts jau šodien padomāt par rītdienu un tālāku nākotni. Vai Tev ir savs plāns B, ja kaut kas noiet griezi? Vai Tev ir drošības spilvens, kas pasargās Tevi un Tavus tuviniekus neparedzētā situācijā? Nāves izdevumu kalkulators Tev sniegs nelielu ieskatu par minimālajiem izdevumiem, ar ko būs jārēķinās Taviem tuviniekiem, ja nu pēkšņi dzīve piespēlē visskarbāko scenāriju.

Dzīvības
apdrošināšana

Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājuma veidošanu apvieno divus elementus – savas dzīvības apdrošināšanu un uzkrājuma veidošanu nākotnei. Veicot regulārus maksājumus, iespējams veidot uzkrājumu savas nākotnes finansiālai nodrošināšanai vai kāda noteikta mērķa īstenošanai, vienlaikus nodrošinot materiālu aizsardzību savai ģimenei personas nāves gadījumā.