Kampaņa

“Pasargā nākotni” ir Latvijas Apdrošinātāju asociācijas sociālā kampaņa ar mērķi likt cilvēkiem aizdomāties un parūpēties par savu un tuvinieku nākotnes drošību un finansiālo stabilitāti.

Cilvēki mēdz stereotipiski uzskatīt un cerēt, ka ar viņiem nekas slikts nenotiks, tomēr dzīve ir neprognozējama, un savam sirdsmieram ir svarīgi domāt soli uz priekšu. Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu veidošanu var būt ikkatra drošības spilvens, uz ko paļauties negaidītās situācijās – vai tās būtu veselības problēmas, apgādnieka zaudējums, kāds no ģimenes locekļiem kļūst darbnespējīgs vai piemeklē citas likstas.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju neveido nekādus uzkrājumus savai finanšu drošībai, kaut arī vienlaikus lielākā daļa atzīst, ka nejūtas pilnīgi droši par savu nākotnes situāciju – cilvēkus uztrauc gan darba vietas stabilitāte, gan veselība, gan sagaidāmās pensijas apjoms, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) veiktā pētījuma dati.

43% Latvijas iedzīvotāju neveido uzkrājumus nākotnei un 41% iedzīvotāju nav informēti, ka dzīvības apdrošināšana arī var būt uzkrājumu veids.

Tādēļ kampaņas "Pasargā nākotni" vēstneši ir vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, kas dalās ar saviem pieredzes stāstiem un aicina cilvēkus domāt un rūpēties par nākotni, jo neviens nevar būt drošs par to, kas notiks rītdien vai pat pēc stundas, un finanšu uzkrājumi var sniegt cilvēkam grūtos brīžos ne tikai materiālo, bet arī tik ļoti nepieciešamo psiholoģisko pamatu zem kājām.

Kampaņu "Pasargā nākotni" organizē Latvijas Apdrošinātāju asociācija, finansiāli atbalsta dzīvības apdrošināšanas sabiedrības, kas darbojas Latvijā: AAS CBL Life, Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle, ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle, Mandatum Life Insurance Company Limited Latvijas filiāle, AAS SEB Dzīvības apdrošināšana un Swedbank Life Insurance SE Latvijas filiāle.

Preses relīzes:

16.09.2019. 43% Latvijas iedzīvotāju neveido uzkrājumus, lai arī lielākā daļa nav droši par savu nākotni
07.10.2019. Pētījums: 53% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka nākotnē ar pensiju vien būs grūti sevi nodrošināt 

Publikācijas:

Nāves izdevumu
kalkulators

Aprēķini, cik izmaksās Tava nāve Taviem tuviniekiem!


Mēs saprotam, ka vieniem varētu šķist, ka domāt par nāves izdevumiem šobrīd vēl ir pāragri, citiem – negribas par to domāt, jo tas raisa neomulīgas sajūtas. Bet Tu noteikti piekritīsi, ka dzīve ir neparedzama, tāpēc ir vērts jau šodien padomāt par rītdienu un tālāku nākotni. Vai Tev ir savs plāns B, ja kaut kas noiet griezi? Vai Tev ir drošības spilvens, kas pasargās Tevi un Tavus tuviniekus neparedzētā situācijā? Nāves izdevumu kalkulators Tev sniegs nelielu ieskatu par minimālajiem izdevumiem, ar ko būs jārēķinās Taviem tuviniekiem, ja nu pēkšņi dzīve piespēlē visskarbāko scenāriju.

Dzīvības
apdrošināšana

Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājuma veidošanu apvieno divus elementus – savas dzīvības apdrošināšanu un uzkrājuma veidošanu nākotnei. Veicot regulārus maksājumus, iespējams veidot uzkrājumu savas nākotnes finansiālai nodrošināšanai vai kāda noteikta mērķa īstenošanai, vienlaikus nodrošinot materiālu aizsardzību savai ģimenei personas nāves gadījumā.