Kampaņa

“Neatliec uz rītdienu” ir Latvijas Apdrošinātāju asociācijas sociālā kampaņa ar mērķi aicināt cilvēkus aizdomāties un parūpēties par tuvinieku nākotnes drošību un finansiālo stabilitāti.

Cilvēki mēdz stereotipiski uzskatīt un cerēt, ka ar viņiem nekas slikts nenotiks, tomēr dzīve ir neprognozējama, un savam sirdsmieram ir svarīgi domāt soli uz priekšu. Dzīvības apdrošināšana var būt ikkatra “drošības spilvens”, uz ko paļauties negaidītās situācijās – vai tās būtu smagas veselības problēmas, apgādnieka zaudējums, kāds no ģimenes locekļiem kļūst darbnespējīgs vai piemeklē citas likstas.

Viens no nozīmīgākajiem finansiālās drošības instrumentiem Rietumu valstīs ir dzīvības apdrošināšana, kas veido 58% no kopējā apdrošināšanas tirgus. Latvijā dzīvības apdrošināšana veido vien 25% no kopējā apdrošināšanas tirgus.

Joprojām 21% Latvijas iedzīvotāju neuzskata par nepieciešamu tērēt līdzekļus dzīvības apdrošināšanai un 25% iedzīvotāju nav informēti par dzīvības apdrošināšanas priekšrocībām.

Tradicionālo uzkrājumu veidošana nodrošinājumam pret lielāku nelaimi prasa laiku, bet dzīvības apdrošināšana sniedz tūlītēju materiālu atbalstu, nodrošinot “drošības spilvenu”, kamēr uzkrājumi vēl tikai tiek veidoti. Īpaši nozīmīgi izglītot sabiedrību par ekonomiskās drošības veicināšanu ir strauji mainīgos, dinamiskos apstākļos, kādu izveidošanos ir noteikusi arī COVID19 pandēmija.

Kampaņas “Neatliec uz rītdienu” vēstneši ir vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki. Mūsu vēstneši – TV personība Kristīne Virsnīte, izdevēja un žurnāliste Inita Sila, kā arī kustības “Iespējamā misija” dalībnieks iepriekš un skolas direktors tagad – Aleksandrs  Vorobjovs, – dalās ar saviem pieredzes stāstiem un aicina cilvēkus domāt un rūpēties par nākotni. Sociālās kampaņas “Neatliec uz rītdienu” vēstneši tic, ka neviens nevar būt drošs par to, kas notiks rītdien vai pat pēc stundas. Turklāt, finanšu drošība ģimenei iespējamā nelaimes gadījumā var sniegt cilvēkam arī tik ļoti nepieciešamo psiholoģisko pamatu zem kājām šodien.

Kampaņu “Neatliec uz rītdienu” organizē Latvijas Apdrošinātāju asociācija, finansiāli atbalsta dzīvības apdrošināšanas sabiedrības, kas darbojas Latvijā:  AAS CBL Life, Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle, ERGO Life Insurance SE Latvijas filiāle, Mandatum Life Insurance Company Limited Latvijas filiāle, SEB Life and Pension Baltic un Swedbank Life Insurance SE Latvijas filiāle.

Preses relīzes: 
07.04.2021 Pandēmija vairāk nekā 1/4 iedzīvotāju likusi pievērst uzmanību finanšu drošībai
23.03.2021 Vairums Latvijas ģimeņu uzskata, ka to locekļiem būtu jāvienojas par rīcību saslimšanas vai nāves gadījumā / RU
10.03.2021 Pētījums: 40% iedzīvotāju nav aizdomājušies, kā pasargāt ģimeni pēkšņas nelaimes vai nāves gadījumā / RU

Viedokļraksti: 
Aleksandrs Vorobjovs:Jauniešu finanšu pratība kā stratēģiskās domāšanas rezultāts
Kristīne Virsnīte: Jāveicina ģimenēs preventīvas sarunas par rīcību nebaltās dienās 
Jānis Abāšins: Sabiedrībā jāveicina lielāka atbildība pret savu dzīvību
Inita Sila: Laiks pārdomāt dzīvi un nodrošināties pret negaidītiem likteņa pavērsieniem

Publikācijas:
09.04.2021 Delfi.lv: Kristīne Virsnīte: vajadzīgs plāns A, B un C, ja ģimenei pielavās nelaime
08.04.2021 la.lv: Kristīne Virsnīte: Jāveicina ģimenēs preventīvas sarunas par rīcību nebaltās dienās
08.04.2021 db.lv: Sabiedrībā jāveicina lielāka atbildība pret savu dzīvību
07.04.2021 Santa.lv: Ceturtā daļa iedzīvotāju pandēmijas laikā pārvērtējuši savu finanšu drošību
07.04.2021 Arenanet.lv: Jānis Abāšins: Sabiedrībā jāveicina lielāka atbildība pret savu dzīvību
07.04.2021 Aprinkis.lv: Jānis Abāšins: Sabiedrībā jāveicina lielāka atbildība pret savu dzīvību
30.03.2021 Reitingi.lv: Vairums Latvijas ģimeņu uzskata, ka to locekļiem būtu jāvienojas par rīcību saslimšanas vai nāves gadījumā
29.03.2021 Aprinkis.lv: Aleksandrs Vorobjovs: Jauniešu finanšu pratība kā stratēģiskās domāšanas rezultāts
27.03.2021 Nra.lv: Veselība vai "dzelži", par ko vairāk rūpējas Latvijas iedzīvotāji?
25.03.2021 Press.lv: Латвийцы намного реже европейцев страхуют свою жизнь: не хотят думать о смерти
25.03.2021 Mixnews.lv: Эксперт по страховке: в Латвии жизнь страхуют в два раза реже, чем в Европе
24.03.2021 Mixnews.lv: Эксперт: с близкими необходимо говорить о том, что делать после их смерти
24.03.2021 Radio Baltkom ziņas: Viedoklis: Latvieši izvēlas nerunāt ar tuviniekiem par savu gribu pēc nāves
24.03.2021 Radio Baltkom: Raidījumā "Baltkom rīts" intervija ar Jāni Abāšinu
14.03.2021 Nra.lv: Kā pasargāt ģimeni pēkšņas nelaimes gadījumā?
10.03.2021 Radio TEV Ziņas: Asociācija: Kāds no dzīvības apdrošināšanas veidiem Latvijā ir 13% iedzīvotāju
10.03.2021 Radio SWH Biznesa ziņas: Asociācija: Asociācija: Kāds no dzīvības apdrošināšanas veidiem Latvijā ir 13% iedzīvotāju 
10.03.2021Aprinkis.lv: Pētījums: 40% iedzīvotāju nav aizdomājušies, kā pasargāt ģimeni pēkšņas nelaimes vai nāves gadījumā
10.03.2021 Skaties.lv: Abāšins: Šis gads apdrošinātājiem nebūs viegls
10.03.2021 Delfi.lv: Pētījums: 40% iedzīvotāju nav aizdomājušies, kā pasargāt ģimeni pēkšņas nelaimes vai nāves gadījumā

Dzīvības
apdrošināšana

Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājuma veidošanu apvieno divus elementus – savas dzīvības apdrošināšanu un uzkrājuma veidošanu nākotnei. Veicot regulārus maksājumus, iespējams veidot uzkrājumu savas nākotnes finansiālai nodrošināšanai vai kāda noteikta mērķa īstenošanai, vienlaikus nodrošinot materiālu aizsardzību savai ģimenei personas nāves gadījumā.